Nile Wilson olimpiai bronzérmes angol művészi tornász. Ez az életrajz a gyermekkorát mutatja be,
Sportolók

Nile Wilson olimpiai bronzérmes angol művészi tornász. Nílus elkezdte gimnasztika gyakorlását az iskolában, és a diploma megszerzéséhez készen állt arra, hogy bemutassa képességeit a nagy bajnokságban. 2014 márciusában Nílus részt vett a brit junior bajnokságon, és győztesnek bizonyult, segítve magát abban az évben, hogy elnyerte a Young Sportsman Male díjat. A Skóciában Glasgowban megrendezett 2014. évi Nemzetközösségi bajnokságon nagy szerepet játszott abban, hogy csapata aranyérmet nyerjen. Ezenkívül négy érmet nyert magának, köztük két aranyérmet. Ezt követően rekordszintes öt aranyérmet nyert az Európai Junior torna bajnokságon, és Angliában egy helyi hírességgé vált. Fenséges képességei a vízszintes sáv használata közben tették őt a Nemzetközösségi Játékok uralkodó bajnokává. A 2016. évi olimpián bronzérmet nyert ugyanabban a kategóriában. Fontos része volt az ezüstérmet nyert brit csapatnak a 2015. évi Művészi gimnasztikai világbajnokságon is.

Gyerekkori és korai élet

Nile Wilson 1996. január 17-én született Leedsben, Angliában Neil és Sally Wilson számára. Fiatalabb húgával, Joannával együtt nevelték fel, aki szintén gimnasztikai rajongó és országos játékos.

Míg gyerek volt, Nílus nem igazán érdekelte a sportot. Valójában később beismerte, hogy nagyon ügyetlen gyerek volt, és hozzáállása miatt a szülei gyakran aggódtak a jövője miatt. Ügyessége számos alkalommal megsérült, ami állandó hegek kialakulásához vezetett.

Annak érdekében, hogy megbirkózzon az ügyetlenségével, és jobban megbirkózzon vele, szülei tornaórába vették, és akkor alakult ki a sport iránti érdeklődés.

Edzői láttak benne valami potenciált, és vele kezdett dolgozni. Keményen nyomták őt azzal, hogy több órát töltöttek edzésen, mivel azt akarták, hogy csiszolja képességeit a 2004-es olimpia előtt.

De 10 éves korában ütközésbe ütközett, amikor könyökét sérült meg, amelynek következtében hosszú ideig depressziós volt. Amikor végre jobb lett, nehezebben edzett és végül az akadémia legjobb tornászává vált. Így kezdte meg útját, amikor a Brit Junior Bajnokság volt az első nagy alkalma, hogy megmutassa a világnak, hogy mire képes.

Karrier

2014 márciusában Nílus részt vett a brit junior bajnokságon, és győztes lett. A Leeds sportakadémiája a Young Sportsman Male díjjal is kitüntette őt a csodálatos versenyzésért.

Ugyanebben az évben részt vett az Európai Junior Bajnokságon, és öt aranyérmet nyert. Ez a fellépés rávilágított rá a Nemzetközösségi Játékok nemzeti csapatában, a sarkon. Annak érdekében, hogy jól teljesítsen a versenyen, Nílus keményen dolgozott, és ideje nagy részét edzéssel töltötte.

Nílusot elismerték idősebb játékosnak, és a Nemzetközösségi Játékokon nagy szerepet játszott abban, hogy csapata aranyérmet nyerjen. Az egyéni kategóriában négy érmet nyert, köztük néhány aranyérmet, egyenként ezüst és bronz érmet. A vízszintes sávhoz kapcsolódó események az ő erősségeivé váltak, és ő továbbra is a kategóriában uralkodó bajnok.

A 2014-es év csodálatos évnek bizonyult Nílus számára, mivel országos hírnévre emelkedett, köszönhetően szilárd előadásainak a rendezvényeken, amelyeken részt vett. A következő nagy esemény, a 2015. évi tornavilág világbajnoksága Nílusnak adta még egy nagy lehetőséget, hogy bizonyítsa értékét. .

De sajnos nem tudta megismételni a Nemzetközösség teljesítményét, mivel elmulasztotta az egyes érmek nyerését. De döntő szerepet játszott abban, hogy csapata ezüstérmet nyerjen. A rendezvény néhány bonyolult szabálya megakadályozta, hogy minden fontosabb érmet nyerjen, és rögtön tudta, hogy keményebben kell dolgoznia, hogy nagyobb benyomásoktól kezdődjön a nagyobb versenyeknél.

Karrierje legfontosabb éve gyorsan közeledt, mivel Nílus legnagyobb álma, mióta elkezdte gimnasztikai gyakorlását, az volt, hogy olimpiai érmet nyer országának. A 2016. évi olimpia lehetőséget adott neki álma megvalósítására. Így keményebben edzett, és az esemény felkészülése érdekében 2016 márciusában részt vett az AT&T American Cup-n.

De nem teljesített jól, és küzdött a verseny során, amely komoly csapást kapott. Megfelelő előadással a párhuzamos rudakon az ötödik helyezett, ami még az ő erőssége sem volt.

Mivel csak két hónap volt hátra az olimpián, tovább fokozta edzését, és reményt vett arra, hogy helyet szerezzen a nemzeti csapatban. Mivel a nemrégiben lezárt bajnokságokon rosszul futott, nem volt biztos abban, hogy helyet szerez-e a nemzeti válogatottban.

Azonban az angol csapat egyik tagjának nevezték ki, aki az ország képviseletében jelentkezik a gimnasztikában. Kiemelte a lehetőséget, és kivételesen jól teljesített az olimpián. Noha hiányzott egy arany- vagy ezüstérmet, az olimpiai bronz ugyanolyan jó volt, mint a fiatal sportoló. Az érem elnyerésével ő lett az első brit tornász, aki messze elérte az olimpiát a vízszintes sáv kategóriában.

A radarján a következő esemény a 2017. évi Művészi torna világbajnokság volt. Ezúttal aranyérmet akart hazavinni. Edzés közben azonban sérülést szenvedett, és ez veszélyeztette esélyét arra, hogy még meg is jelenjen az eseményre. Még műtétet is átesett a kezelés részeként.

De Nílus harcosként időben felépült és készen állt arra, hogy részt vegyen a versenyen. De annak ellenére, hogy keményen próbált, nem tudta elérni a legjobb teljesítményét. A bajnokság végén a hatodik lett.

Magánélet

Nile Wilson karrierje csúcsa alatt, 2014-ben kezdte meg randizni Sophie Brewsterrel. A kapcsolatok erőssége erősödött Nile-vel, még a szociális média fiókjain keresztül is több alkalommal kifejezve iránti szeretetét. Az utóbbi időben azonban felbukkantak a felbomlással kapcsolatos pletykák, ám még semmit sem erősítettek meg.

Nílus nagyon közel volt húgahoz, Joannához, aki jó úton jár világszínvonalú tornászá váláshoz. Interjúkban azt mondta, hogy inspirációt keres a testvéréhez.

Előfordul, hogy nagyon közel áll a szüleihez, és azt mondja, hogy mindent áttartottak, és soha nem nyomották rá, hogy tegyen valamit, amit nem akar.