Vijender Singh egy indiai profi Boxer és egyben az első indiai Boxer, aki nyerte az olimpiát
Sportolók

Vijender Singh egy indiai profi boxer. Ő az első indiai boxer, aki valaha is nyert érmet az olimpián. Singh egy szegény családban született egy indiai Haryana állambeli faluban, de sokáig boksz-rajongóvá vált, és öccse példáján követve elkezdett komolyan venni a bokszt. A Singh a most híres Bhiwani Boxing Club terméke, amely Bhiwani-ban található, és a klub egyik leghíresebb tagja. Azért jött a reflektorfénybe, miután dicséretesen fellépett a junior szinten, és idősebb karrierje elég korán kezdődött, amikor aranyérmet nyert az afro-ázsiai játékokon. Később Singh érmeket nyert a Melbourne-ben megrendezett Nemzetközösségi Játékokon, és ezt követte karrierje legfontosabb eredményeivel, amikor a pekingi olimpián középkategóriás bronzérmet nyert. 2015 júniusában Vijender Singh hivatásszerűvé vált, ezzel véget vetve amatőr karrierjének, mivel többéves megállapodást írt alá a Queensberry Promotions-rel.

felső

Karrier

A 2003-as év áttörést jelent a karrierje szempontjából, mivel Singh az egész indiai ifjúsági boksz bajnok lett, majd ugyanebben az évben azóta kiemelte a helyét, miután elnyerte az aranyérmet az indiai Hyderabadban megrendezett afro-ázsiai játékokon. A következő évben Indiát képviselte az athéni olimpia hegesztett súlyú kategóriájában, de az első fordulókban kihúzták.

Az ausztráliai Melbourne-ben (Ausztrália) megrendezett 2006. évi játékokon Singh kategóriájában döntőbe jutott, de nem tudta megnyerni a játékot, és végül bronzérmet nyert. Ugyanebben az évben a dohában megrendezett ázsiai játékokon is bronzérmet nyert, de a verseny során középkategóriában vett részt.

Singh Németországba ment, hogy a 2008-as pekingi olimpiára vonatkozzon, és a nagy esemény előtt jó sikereket ért el az President's Cup boksz-versenyén. A pekingi olimpián Singh középkategóriában vett részt és megosztotta a bronzérmet. A folyamat során Indiából az első boxer lett, aki olimpiai érmet nyert. Egy évvel olimpiai győzelme után Singh újabb bronzérmet nyert az Amatőr Boksz Világbajnokságon, majd később abban az évben lett a Nemzetközi Boksz Szövetség középsúlyának rangsorában.

Vijender Singh elnyerte az aranyérmet a Nemzetközösségi Boksz Bajnokságon, amelyet 2010-ben tartottak Újdelhiben. Az ugyanebben az évben Újdelhiben megrendezett nemzetközösségi játékokon Singh vitatott körülmények között veszített az elődöntőben, amikor 4 pontot szereztek a 3-4-es veszteségek miatt. Végül megnyerte a bronzérmet. Az ázsiai játékokon azonban nem merültek fel viták, mivel a középsúlyú kategóriában aranyérmet nyert.

A 2012-es londoni olimpián Vijender Singh elérte a negyeddöntőt, de nem nyert érmet. Két évvel később Singh ezüstérmet nyert a skóciai Glasgowban megrendezett Nemzetközösségi Játékokon. Ugyanebben az évben megjelent egy hindi filmben, melynek címe „Fugly”, de ez nem volt sikeres.

Singh lett az első indiai boxer, aki 2015 júniusában vált profi játékossá, és október 10-én harcolt első profi küzdelmében a brit Sonny Whiting ellen, akit kiütötte. Singh ugyanebben az évben még két profi küzdelemben is harcolt a kiütések révén, hogy száz százalékos rekordot szerezzen.

Díjak és eredmények

Singh 2009-ben elnyerte a Rajiv Gandhi Khel Ratna díjat. Ez az Indiai Unió által nyújtott legmagasabb sporttisztelés.

2010-ben Singh elnyerte a Padma Shri címet.

Ő az első indiai boxer, aki érmet nyert az olimpián.

Ő az első indiai boxer, aki profi lett. A profi olyan személy, aki magánszemélyként vesz részt a magántulajdonban levő boksz versenyeken.