Carli Lloyd amerikai focista és kétszeres olimpiai aranyérmes
Sportolók

Carli Lloyd amerikai focista és kétszeres olimpiai aranyérmes. Jelenleg a Manchester City-nél játszik, és megszerezte a győztes gólokat a 2008-as és a 2012-es olimpián, két aranyérmet nyert az Egyesült Államok számára - az első játékos, mindkét nemben, aki két olimpián nyert aranyérmet. A 2015. évi világkupán aranyérmet kapott az amerikai csapatnak. Három FIFA női világkupa versenyen képviseltette az Egyesült Államokat, és a 2015. évi FIFA női világkupa legjobb játékosának nevezték ki. Még mindig dicséretet ad a bajnoki játékban elért csodálatos kalap-trükkért. Több mint 230 mérkőzést játszott az amerikai válogatott számára, és több mint 90 gólt szerzett. James Galanis edző szerint fantasztikus középpályás, aki teljes mértékben a játékra koncentrál. Carli sok áldozatot végzett a terepen álmainak megvalósítása érdekében, és rengeteg profi hozzáállást ad a csapathoz. 2016-ban a „Amikor senki nem figyelt” című bejelentést tett közzé. Obama elnök 2017-ben az elnöki fitnesz, sport és táplálkozási tanács tagjának és társelnökének nevezte ki.

Gyerekkori és korai élet

1982. július 16-án született Stephennek és Pamela Lloydnak. Carli Anne Lloyd-t a dél-Jersey-i Delran városában nevelték fel. Van egy testvére, Stephen, és nővére, Ashley.

Öt éves korában kezdte focizni. A Delran Gimnáziumban, ahol 1997 és 2000 között tanult, késő Rudy „A vörös báró” Klobach vezetésével játszott. Ő volt ismert a kivételes labdavezérlésről és a labda elosztására szolgáló képességről a középpályáról.

Időskorában a csapat kapitánya volt. A „Philadelphia Inquirer” 1999-ben és 2000-ben kétszer elnyerte „Év Lányok Középiskolai Játékosának”. Kétszer kapta a Csillagkönyv All-State Első csapat címét is. 1999-ben és 2000-ben „Parade All-American” kitüntetéseket kapott. 2000-ben elnyerte az Év Courier Post Player címét ”.

Míg még középiskolában játszott, a W-League csapataiban a Central Jersey Splash csapatban 1999-ben, a New Brunswick Powerben 2000-ben, a South Jersey Banshees-ben 2001-ben és a New Jersey Wildcats-ben a 2004-es csapatban.

A Rutgers Egyetemen gyakorlattudományi és sporttudományi alapképzést szerzett. 2001-04-től a Scarlet Knights női labdarúgó-válogatottban játszott. Négy éven keresztül megszerezte az All-Big All East csapat első bajnoki címét.

Főiskolai karrierjét 117 ponttal, 50 góllal és 8 lövéssel fejezte be. Ő volt az első Rutgers-játékos, aki megszerezte az év Big East Rookie kitüntetéseit. Két egymást követő szezonban volt a csapat vezető gólszerzője. A Scarlet Knights-szal folytatott harmadik évadban Big East Akadémiai All-Star-nak nevezték el.

Karrier

Carli Lloyd 2002-05-ig nyerte meg a Nordic Cup-ot, mint az amerikai junior nemzeti csapat tagja. 2005-ben bekerült az amerikai senior csapatba, és 2005 júliusában játszotta első nemzetközi játékát Ukrajna ellen.

Négy gólt szerepelt a 2007-es Algarve-kupán, és az Algarve-kupa MVP-jének (legértékesebb játékosának) szavazták. Ebben az évben debütált a FIFA Női Világkupa versenyén. A verseny első mérkőzésében az USA Észak-Koreával 2–2-re kötött. Ezután Svédországgal szembesültek és 2–0-ot nyertek. Az Egyesült Államok befejezte a csoportját 1: 0-os nyeréssel Nigéria felett. Az Anglia elleni negyeddöntőben az USA 3–0-ot nyert. A Brazília elleni elődöntőben az USA veszített.

A 2008-as olimpián fontos szerepet vállalt az amerikai női csapatban. Megnyerte a győztes gólt Japán ellen, és nettósította a győztes Brazília ellen, és aranyérmet szerzett az ország számára.

2008-ban a Chicago Professional Red Soccer labdarúgó-bajnokságban játszott, amely a szezon hatodik helyezett 5–5–10-es rekordjával. 2010-ben csatlakozott a Sky Blue FC-hez és az Atlanta Beat-hez 2011-ben.

A 2010-es Algarve-kupán szerezte a nyitó célt, és segített csapata számára a bajnoki cím megszerzésében, miután Németországot 3–2 legyőzte.

A 2010. évi CONCACAF Női Világkupán selejtező bajnokságon, ahol az USA a harmadik helyen végzett, három alkalommal nevezték a mérkőzés játékosának.

A 2011. évi FIFA női világkupán az UEFA-CONCACAF rájátszásban Olaszország ellen három gólt szerzett öt gólpasszal, és megszerezte karrierjének 100. sapkáját. A 2011-es Algarve-kupán három gólt szerzett, és a bajnokságban kétszer nevezték meg a mérkőzés játékosának. Az USA nyerte meg a kupát - nyolcadik bajnoki győzelmük.

A 2011. évi FIFA női világkupán Kolumbiával szerezte meg a győztes gólt. Az USA ezüstérmet nyert a versenyen.

2012-ben az amerikai csapat megnyitotta az olimpiai selejtezőket Vancouverben, a brit Columbiaban, Kanadában. Az első meccsben az Egyesült Államok csapata a Dominikai Köztársaság ellen nyerte a mérkőzést 14–0 ponttal, Lloyd gólt szerezve egy gólt és egy gólpasszt. A második mérkőzésen az amerikai csapat 13–0-ra legyőzte Guatemalat, Lloyd pedig segítséget nyújtott.

A 2012-es londoni olimpián 3–2-es pozícióba került az Egyesült Államok. A Japán elleni olimpiai aranyérme-mérkőzés során két gólt szerzett, és 2–1-es győzelmet hozott a csapat számára. Az egyetlen történelem az amerikai történelemben, aki két külön olimpiai aranyérmet nyert.

2013-ban elérte a 46. nemzetközi gólját, és az USA nemzeti női csapatának történetében a legjobban középpályás lett. Segített a Nemzeti Női Labdarúgó-bajnokság nyugati New York-i villanásában is a bajnokság döntőjében, azáltal, hogy elősegítette a 2013-as szezon első előnyeit. 2014-ben bekerült a bajnoki Legjobb XI. Második csapatba.

Carli Lloyd lehetőséget kapott arra, hogy kiváló teljesítményt nyújtson a 2015-ös világkupán. Négy mérkőzésen kapitányozta a csapatot - negyeddöntőben Kína felett, elődöntő Németország ellen és döntőben Japán ellen. A Kínával szemben a negyeddöntőben elnyerte a magányos győztes gólt, és büntetőt rúgott az elődöntő első mérkőzésének első nevéhez.

Három gólt szerepelt Japán ellen - a híres kalap-trükkje - a döntő első 16 percében, és megalapozta az 5-2-es győzelem alapját, amely az Egyesült Államoknak nyerte el 1999 óta az első világkupa-címet. , a női csapat a negyeddöntőben elvesztette Svédországot. 2017 februárjában csatlakozott a Manchester Cityhez, akinek jelenleg játszik.

Díjak és eredmények

A 2008-as olimpia után Carli Lloyd-t az Egyesült Államok Év Labdarúgás női sportolójának nevezték. A 2015. évi olimpiát követően az Arany Golyóval megtiszteltetésben részesült, mint a verseny legjobb játékosa.

2015-ben elnyerte a CONCACAF Év női játékosa címét, valamint az év CONCACAF céljait. 2016-ban elnyerte a Legjobb FIFA Labdarúgás Díjat. 2017-ben őt nevezték ki a New Jersey Hírességek Hallában.